2011 yılında isim verilmeden duyurulan ve hakkında uzun zamandır çeşitli söylentiler duyduğumuz Alien: Isolation Xbox.com’da listelenmesi üzerine resmi olarak olmasa da onaylanmış oldu. Total War serisinden tanıdığımız The Creative Assembly‘nin geliştirdiği ve Sega tarafından da yapımcılığının yapıldığı oyunun çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgimiz bulunmuyor.

Xbox.com’da yayınlanan bilgilere göre oyunun baş kahramanı Alien filmlerinden de tanıdığımız Ellen Ripley‘in kızı Amanda Ripley. İlk Alien filminden 15 yıl sonra geçecek olan oyun bir aksiyon oyunundan çok gerilimin bol olduğu bir oyun olacak. Mühimmatın çok kısıtlı olarak bulunacağı oyun, atmosfer olarak da hayli korkutucu olacak. Yani kısacası, yıllardır özlemle beklediğimiz o hayatta kalma, korku oyunu Alien: Isolation olabilir.

Oyundan ilk bahsedildiği 2011 senesinde Sega West’in başkanı Mike Hayes, oyunun Dead Space 2 ayarında olacağını söylemişti. Her ne kadar bizce Dead Space 2’de ilk oyuna göre biraz fazla aksiyon yüklü olsa da buna şükür demekten başka çaremiz yok.

alien