2009 Yılından Beri "Pek Yakında" Olan Agent Hakkında Yayınlanmış Tek Görsel

2009 Yılından Beri “Pek Yakında” Olan Agent Hakkında Yayınlanmış Tek Görsel

Yıllardır E3 fuarına katılmayan Rockstar Games bu sene sessizliğe son verebilir. 2009 yılındaki E3 fuarında bizzat Sony CEO’su Jack Tretton tarafından duyurulan Playstation 3 platformuna özel olarak geliştirilen Agent hakkında yeni bilgilere fuarda ulaşabiliriz.

E3 fuarına çok yaklaştığımız şu günlerde Agent’ın isim haklarının Take-Two tarafından yenilendiği bildirildi. Aslında bu gelişme çok heyecanlandıran bir durum değil zira geçtiğimiz senede oyunun aynı şekilde isim hakları yenilenmişti. Fakat yine de bu durumun E3 fuarı öncesi olması ufak bir umut sağlıyor.

2003 yılında Red Dead ve Midnight Club serilerinin yapımcı stüdyosu Rockstar San Diego tarafından PS2 ve Xbox platformları için geliştirilmeye başlanan Agent, aradan geçen yıllarda Grand Theft Auto serisinin yapımcı stüdyosu Rockstar North’a devredilmiş ve en nihayetinde 2009 yılında sadece PS3 platformu için duyurulmuştu. Rockstar Games tarafından oyunun Soğuk Savaş yıllarında geçeceği, oyuncuları casusluk ve politik suikastlerin olduğu bir ortama götüreceği tarif edilmiş ve aradan geçen 5 yıllık sürede Agent hakkında hiçbir resmi bilgi yayınlanmamıştı.

 Agent hakkında umut veren bir diğer gelişme ise, geçtiğimiz haftalarda finansal yıl raporlarını açıklayan Take Two’nun Mart 2015 tarihine kadar Rockstar Games’in yeni nesil bir oyunu satışa çıkaracağı yönünde açıklaması oluyor. Şu anda Rockstar Games’in geliştirdiği resmi olarak bilinen tek oyunu Agent olduğundan tüm gözler onun üzerinde. Fakat 2009 yılında duyurulduğu gibi sadece PS3 platformuna çıkmasına şu an için kimse ihtimal vermiyor. PS2 döneminde yapımına başlanan Agent, PS3 sonrasında yapım serüvenine PS4 platformunda devam edebilir.