Yeni yıl itibari ile oyun dünyasındaki ilk sürpriz gelişme gerçekleşti. Activison’un Marvel dünyasına ait oyunlarının dijital satışı durduruldu.Xbox Live,PSN ve Steam dahil tüm platformlarda Activision dağıtımcılığında çıkan Marvel oyunları kütüphanelerden kaldırıldı.Deadpool’un Steam’den kaldırılması ile ortaya çıkan durum hakkında kullanıcılar daha önce aslında uyarılmış.

Amazing Spider Man’in Facebook sayfasında bir süre önce yayınlanan bildiride, Activision’un Marvel koleksiyonunu indirebilmeniz için son günler diye belirtilmiş. Bu oyunlar ve DLC’leri yıl sonundan itibaren erişilebilir olmayacak. Kontrolcülerinizi kapın ve bu oyunlara uygun fiyatlar ile sahip olun mesajı yayınlanmış.

TheAmazingSpider-Man3

Dijital kütüphanelerden silinen oyunlara baktığımızda, Deadpool,The Amazing Spiderman,Spider-Man: Edge of Time, Spider-Man: Shattered Dimensions, Spider-Man: Friend or Foe, Spider-Man: Web of Shadows, X-Men: Origins – Wolverine, X-Men: Destiny, and X-Men: The Official Game gibi oyunlar var.

Yaz aylarında çıkması beklenen Amazing Spider Man 2 oyununun sayfası ise hala aktif. Bu durumun Disney ile alakası olabilir mi henüz net bir durum yok. Marvel’ın haklarına sahip olan Disney belki de bu hakları kullanarak kendi yeni oyunlar yapacak ya da başka bir firmaya satacak. Bekleyip göreceğiz.