HABERLER

Açık Dünya Star Wars Oyunu mu Geliyor?

By 28 Kasım 2013 Haziran 7th, 2018 No Comments

Sinema tarihi kadar oyun tarihinde de önemli bir yeri olan Star Wars efsanesi iki kulvarda da hız kesmeden yoluna devam etmekte.Geçtiğimiz dönemde Disney’in Star Wars’un tüm haklarını George Lucas’tan almasının ardından hali hazırda Lucas Arts tarafından yapılan Star Wars oyunları iptal edilmiş ve oyun hakları Electronic Arts’a devredilmişti. Şu ana kadar DICE tarafından yapılacak yeni Battlefront’u duyuran EA, tabii ki bu efsane ile alakalı pek çok oyunu daha bize kazandıracak.

Electronic Arts’ın verdiği iş ilanlarında ilginç bir detay oyunseverlerin dikkatini çekmiş. İlana göre, yeni nesile geliştirilecek büyük bir açık dünya aksiyon oyunu için animasyon yönetmeni aranıyor. Bilim kurgu olacağı belirtilen oyunun EA Canada altında yapılacağı belirtilmiş. Bu oyun için ayrıca dövüş dinamikleri için bir tasarımcı ve yürütücü yapımcı da aranıyor. Büyük bir bilim kurgu aksiyon oyunu hem de open world olacak diyince elbette akla ilk gelen isim Star Wars oluyor.

Star Wars 1313 oyunseverlerin merakla beklediği bir oyundu.

Star Wars 1313 oyunseverlerin merakla beklediği bir yapımdı.

Aslında Star Wars için bu ilk open world oyun girişimi değil. Just Cause serisinin arkasındaki isim Avalanche Stüdyoları 2005-2009 yılları arasında açık dünya bir Star Wars oyunu için Lucas Arts ile anlaşmış fakat bir sonuç çıkmamıştı. Aynı şekilde Lucas Arts bu sefer duyurusu büyük bir heyecana sebep olan Star Wars 1313’ün açık dünya olacağını belirtmişti. Fakat Nisan ayında Disney’in Star Wars haklarını satın alması sonucunda bu oyun iptal edilip tarihin tozlu yapraklarındaki yerini almıştı.