Dünyanın önde gelen geniş ölçekli sinema yönetmenliği statüsüne ulaşan Christopher Nolan’ın, belki de Sam Mendes’den boşalan Bond 24 yönetmenliği koltuğu için düşünülmesi kaçınılmaz olacaktı ve emin olun, öyle de oldu.

The Daily Mail’den Baz Bamigboye’un haberine göre Nolan, Bond kodamanları Barbara Broccoli ve Michael G. Wilson’la, Sam Mendes’den boşalan yönetmen koltuğu için ön görüşmelere başlamış.

Bu haberi aldığımızda aklımıza gelen ilk şey, önümüzdeki sene vizyona girmesi planlanan bilim kurgu filmi Interstellar’a yeni başlayan Nolan’ın bir başka büyük zaman alacak yapıma zıplayacağı ihtimalinin zayıf olduğu oldu.

Tabii bu arada Bamigboye’ın Skyfall’ın yapım sürecinde ve sonrasında birçok atlatma habere sahip olduğu göz önüne alınırsa, Broccoli ve Wilson’un en azından Nolan’la ilgileniyor olduğuna inanabiliriz.

En azından Bond filmlerinin bundan sonra nereye gideceği konusunda kafa patlatıyor olabilirler. Ayrıca, Nolan da geçenlerde Bond filmlerinin büyük bir hayranı olduğunu belirtmişti.