Capcom, bugün Evo dövüş oyunu şampiyonasında, 2014 yılının ilk aylarında Super Street Fighter 4’e, yeni beş karakteri ekleyeceklerini duyurdu. Bu karakterler, Hugo, Poison, Rolento, Elena ve hiçbir platformda görülmemiş tamamen yeni bir dövüşçü.

15 dolarlık ekstra bir ücretle, oyunun PlayStation 3, Xbox 360 ve Windows PC versiyonları, ayrıca yeni ‘stage’ler ve zorunlu dengeleme güncellemeli içerecek. Gamespot muhabiri Rod “Slasher” Breslau’nun attığı tweetlere göre Capcom, 14 Temmuz, Pazar günü (bugün), Super Street Fighter 4 Evo finalleri sonrasında, bu yenilikle ilgili bir fragman yayınlayacaklarını ve güncellemenin adını – Super Street Fighter 4 Arcade Edition adı değişiyor – duyuracaklarını söylemiş.

Capcom Unity, 2014 güncellemesiyle ilgili ilave detayları da açıkladı. Buna göre, eksiksiz ve tamamen bağımsız olan oyun diski paketi 39.99 dolardan satılacak. Bu disk versiyonu, “şu ana kadar yayınlanmış her karakter için tüm DLC kostümlerini kapsadığı gibi gelecek içeriğini” de sunacak.